Uwaga
Serwis Wedamedia jest stroną firmową Grupy Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Bratnie projekty Wedamedii

Z Wedamedia, wedukacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Plany rozwoju bratnich projektów

Pracujemy nad utworzeniem grona 11 bratnich projektów Wedamedii, nad którymi prace rozpoczęliśmy stopniowo na przełomie maja i czerwca. Najpierw gros uwagi poświęciliśmy na przygotowanie Wedapedii w wersji nadającej się do użytku dla pierwszych Użytkowników - edytorów, których zwiemy wedapedystami. Obecnie nasze wysiłki związane z oddaniem kolejnych serwisów do użytku skupiają się na pracach konfiguracyjnych, a poszczególne projekty są na różnych poziomach zaawansowania.

Krótka charakterystyka poszczególnych projektów


Logo Wedamedii

Wedamedia, wedukacja

Wedamedia to strona firmowa Grupy Wedamedia zawierająca podstawowe informacje o . Witryna powstała 21 lipca 2021 roku i jest już dostępna w wersji testowej na domenie wedamedia.pl.


Logo Wedapedii

Wedapedia, wencyklopedia

Wedapedia to wendysjaka, czyli słowiańska, encyklopedia stworzona na bazie Wikipedii, jednak będąca jej modyfikacją oraz stanowiąca specyficzną formę alternatywnej bazy wiedzy, gdyż obejmuje gros artykułów, które nie znalazłyby się w tym popularnym serwisie, ze względu na restrykcyjną politykę jego redakcji. Portal powstał 16 maja 2021 roku i jest już dostępny w fazie użytkowej na domenie wedapedia.pl.


Logo Wedawita

Wedawit, myśli

Strona o charakterze poradnikowym Wedawit powstała 18 czerwca 2021 roku na bazie Wikicytatów, ale będzie poszerzona i rozbudowana m.in. o maksymy życiowe i rady mniej lub bardziej znanych osób. Obecnie jest już w wersji użytkowej. Witryna dostępna jest na domenie wedawit.pl.


Logo Wedalii

Wedalia, poradniki

Wedalia to baza książek oparta w dużym stopniu o Wikibooks, ale poszerzona o pozycje, które z pewnością nie zostałyby tam zaakceptowane, ze względu na prowadzenie określonej polityki tematycznej polskiej redakcji Wikibooks, podobnie jak i na Wikipedii. Serwis ten utworzyliśmy 22 czerwca 2021 roku i jest obecnie praktycznie gotowy w wersji użytkowej na domenie wedalia.pl.


Logo Wedariusza

Wedariusz, słownik

Wedariusz to wortal tematyczny powstały 12 lipca 2021 roku, obejmujący wybrane hasła z polskiego słownika wraz z ich etymologią i odniesieniami do innych języków. Jest obecnie jeszcze w fazie roboczej. Opiera się na materiale z polskiego Wikisłownika, ale będzie poszerzony o nowe kategorie i hasła oraz wzbogacony dodatkowymi etymologiami, ignorowanymi przez filogermańskich akademików i redaktorów polskiej wersji Wikisłownika. Dostępny na domenie wedariusz.pl.


Logo Wedateki

Wedateka, archiwa

Przygotowywany od 18 lipca 2021 roku portal czytelniczy Wedateka, opierać się będzie na Wikiźródłach, ale poszerzony zostanie o niechciane tam pozycje oraz wzbogacony będzie o bazę artykułów, zwłaszcza mniej popularnych, a wartych uwagi autorów. Wortal w wersji roboczej jest przygotowywany do użytku na domenie wedateka.pl.


Logo Wedawesty

Wedawesta, wieści

Serwis informacyjny Wedawesta utworzony 24 lipca 2021 roku na bazie Wikinews, ale z wyselekcjonowanymi wiadomościami z tego portalu, który będzie uzupełniany na bieżąco przez naszych Użytkowników o ważniejsze nowiny i ponadczasowe wieści z wybranych obszarów. W wersji testowej jest dostępny na domenie wedawesta.pl.


Logo Wedamira

Wedamir, wędrówki

Wedamir to portal podróżniczy uruchomiony 26 lipca 2021 roku, obejmujący artykuły zaimportowane z Wikipodróży (zmodyfikowanej wersji Wikitravel), ale w planach mamy sukcesywne poszerzanie jego treści oraz weryfikację już wprowadzonych artykułów. Jest dopiero w wersji roboczej na domenie wedamir.pl.


Logo Wedabai

Wedabaja, legendy

Nasz autorski wortal tematyczny Wedabaja powstały 26 lipca 2021 roku, poświęcony jest legendom, mitom, podaniom ludowym i szeroko pojętej rodowiedzy. Można już z niego korzystać na domenie wedabaja.pl, ale jest jeszcze w wersji roboczej.


Logo Wedamanii

Wedamania, kluby

Wedamania to także nasz autorski wortal tematyczny o tematyce hobbystycznej, utworzony przez naszą grupę 26 lipca 2021 roku. Znajdują się na nim kluby miłośników: czytelnictwa, filmów, muzyki, plastyki i fotografii. Jego robocza wersja znajduje się na domenie wedamania.pl.


Logo Wedapolis

Wedapolis, wiec

Kolejny nasz autorski serwis Wedapolis, pełni funkcję forum dyskusyjnego, od 26.07.2021 roku grupującego różne kanały komunikacji z naszymi wszystkimi serwisami. Jego wersja użytkowa znajduje się na domenie wedapolis.pl, gdzie znajduje się też główne forum.

Krąg bratnich projektów Wedamedii

Ten efektowny krąg bratnich projektów Wedamedii, obejmuje wszystkie 11 serwisów, które planujemy oddać do użytku w wersjach stabilnych jeszcze w tym roku.


Krąg bratnich projektów Wedapedii

Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedamedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL