Uwaga
Serwis Wedamedia jest w trakcie konfiguracji i testowania oraz wprowadzania treści. Dlatego nie wszystko jeszcze działa jak należy, co oznacza, że na przykład niektóre artykuły nie wyświetlają się poprawnie z braku ustawionych szablonów, modułów czy formatek css. Możecie jednak śledzić rozwój tego projektu na żywo oraz już teraz uczestniczyć w jego tworzeniu jako zarejestrowani Użytkownicy - wedapedyści. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie techniczne i merytoryczne przy rozwoju także naszych serwisów tematycznych.

Pomoc:FAQ

Z Wedamedia, wedukacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeśli nie znajdzisz odpowiedzi na swoje pytanie wśród poniższych FAQ, skorzystaj z dostępnych form kontaktu z serwisami Wedamedii.


Najczęstsze pytania (FAQ)

  1. Czym jest Wedamedia? Odp. Przeczytaj o Wedamedii.
  2. Kiedy planujecie zakończyć prace nad swoją stroną i innymi serwisami? Odp. Przewidujemy, że okres prac konfiguracyjnych i testowych pierwszych pięciu serwisów (Wedapedia, Wedalia, Wedawit, Wedariusz, Wedateka) w wersjach użytkowych potrwa do końca września 2021 roku a kolejnych Wedawesta, Wedabaja, Wedamania, Wedapolis do końca 2021 roku. Jednak to zależy w dużym stopniu także od Waszej pomocy i zaangażowania.
  3. Czy chcecie być konkurencją dla serwisów Wikimedii? Odp. Nie. Nasze projekty są raczej uzupełnieniem serwisów Wikimedii.
  4. Czy niezarejestrowani Użytkownicy mogą edytować zawartość serwisów Wedamedii? Odp. Niestety nie. Tylko zarejestrowani Użytkownicy po zalogowaniu mogą edytować i dodawać artykuły.
  5. Chcę wykorzystać materiały z serwisów Wedamedii na mojej stronie/w mojej książce, jak to zrobić? Odp. Dowiedz się więcej o prawach autorskich w serwisach Wedamedii.

Inne pytania

  1. Jak mogę dodać nową stronę? Odp. Wystarczy wpisać w naszej wewnętrznej Wyszukiwarce nazwę strony, aby się upewnić czy taka strona aby już nie istnieje. Po czym, jeśli jej nie znaleziono, należy kliknąć w oknie dialogowym wyszukiwania na jej nazwę zaznaczoną na czerwono, co jest równoznaczne z przejściem do trybu tworzenia danej strony. Po wpisaniu jej treści i ewentualnych zalinkowaniu lub przesłaniu obiektów graficznych należy zajrzeć na pogląd strony, czy wszystko wyświetla się poprawnie, po czym zapisać stronę. Od tej pory jest ona widoczna dla wszystkich Użytkowników.
  2. Czy mogę przesyłać pliki? Odp. Tak. Jako zarejestrowany Użytkownik możesz przesyłać pliki korzytając z obu edytorów (VisualEditor i WikiEditor) dostępnych w zakładkach danej strony, odpowiednio Edytuj / Edytuj kod źródłowy. Najpierw jednak upewnij się czy nie ma tego zdjęcia w bazie Wikimedia, do którego możesz zrobić w artykule odpowiedni link, zamiast przesyłać go na nasz serwer.
  3. Gdzie znajdę historię strony i autora artykułu? Odp. Autora lub autorów artykułu znajdziesz w historii strony, o czym więcej dowiesz się tutaj.
  4. Co to są strony dyskusji? Odp. O stronach dyskusji przeczytasz pod tym linkiem.