Uwaga
Serwis Wedamedia jest stroną firmową Grupy Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Wedamedia:Misja

Z Wedamedia, wedukacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Naszą misją jest przekazywanie wiedzy oraz szukanie prawdy (prawedy) o naszych dziejach, dziedzictwie Słowian i ludów pokrewnych. Przyświecają nam w tym pobudki patriotyczne, które nie mają znamion nacjonalizmu, czy szowinizmu, jakimi to etykietami, dzisiaj niektórzy zbyt pochopnie piętnują ludzi oddanych swemu krajowi i szanujących pamięć przodków.

Ktoś może zarzucić nam polonocentryzm, nacjonalizm, turbosłowiaństwo, wielkolechizm, czy co tam jeszcze. Niestety najczęściej po takie określenia wobec innych sięgają właśnie ludzie, którzy nie rozumieją czym jest patriotyzm, pielęgnowany w duchu tolerancji i szacunku wobec odmienności różnych narodów. Nie zauważają też przy tym, że ich narracja nierzadko charakteryzuje się eurocentryzmem czy filogermaństwem.

Nie chcemy wchodzić na drogę żadnej wojny ideowej, choć o wolność, prawdę i prawa do naszej ziemi zginęło tak wielu naszych przodków i bohaterów, ale pragniemy przywrócić pamięć i prawdę o naszej przeszłości, w oparciu o w miarę rzetelne dane źródłowe.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób prezentowane tu niektóre treści odwołujące się do poglądów, które są ignorowane lub szykanowane w oficjalnym obiegu, mogą być szokiem poznawczym. Opinia publiczna w Polsce jest bowiem tak kształtowana, by nie skupiać się na prawdzie o przeszłości, ani niespecjalnie o niej dyskutować, Dlatego przyjęto paradygmaty naukowe, których trzeba się trzymać, a każdy kto tego nie robi spotyka się z presją społeczną. Wszelkie tego typu zabiegi socjotechniczne i propagandowa mają na celu utrzymywanie przyjętej narracji, która niestety w naszym kraju ma filogermańskie podłoże. Nie za bardzo nam to odpowiada, nie dlatego, że mamy jakieś narodowe uprzedzenia, ale przez to, iż widzimy w tym celowe działanie, mające na celu deprecjację słowiańskiego dziedzictwa i wkładu Słowian, jak i samych Polaków w rozwój indoeuropejskiej cywilizacji oraz światowego ładu i pokoju.

Jesteśmy świadomi naszych celów oraz wiemy dobrze, jak trudno jest dzisiaj prezentować chociażby alternatywne poglądy na tematy, dla których przyjęto paradygmaty naukowe lub są objęte polityczno-historycznym tabu. Prawdy jednak nie da się zakrzyczeć, ani gdzieś zakopać. Ona wciąż krzyczy do nas i pragnie nucić swoją pieśń. Chcemy być jej gęślarzami, by nieść dobrą nowinę wszystkim zainteresowanym.Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedamedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL