Uwaga
Serwis Wedamedia jest stroną firmową Grupy Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Kennisnet

Z Wedamedia, wedukacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Siedziba Kennisnet

Kennisnet (nazwa to zlepek wyrazów wiedza i net) – holenderska fundacja wspierająca powszechny dostęp do technologii informacyjnych.

Fundacja działa na szczeblu krajowym i regionalnym, współpracując ze szkołami, organizacjami oraz samorządami regionalnymi[1]. Jej celem jest wspomaganie edukacji na poziomie podstawowym, średnim oraz zawodowym.

Kennisnet dostarcza materiały edukacyjne i informacyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, a także zapewnia wsparcie techniczne[2].

Siedziba Kennisnet znajduje się w Zoetermeer.

Współpraca z Wikimedia Foundation

W 2005 roku Kennisnet rozpoczął współpracę z Wikimedia Foundation[2].

Od czerwca 2005 Kennisnet zapewnia utrzymanie części serwerów (m.in. serwery Squid, Toolserver), z których korzystają projekty Wikimedia Foundation. Serwery znajdują się w SARA, w parku technologicznym w Amsterdamie, a ich główny obszar działania to Europa[3].

Owocem współpracy jest także powstanie projektu WikiKids, gdzie dzieci z wielu szkół opracowują hasła dla innych, hasła, które je interesują, dzielą się własną wiedzą jednocześnie poznając mechanizmy Wiki[4].

Zobacz też

Przypisy

  1. About Kennisnet (ang.). Kennisnet. [dostęp 2008-11-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-10-16)].
  2. 2,0 2,1 Kennisnet supports Wikimedia Projects (ang.). Wikimedia Foundation, 26 maja 2005. [dostęp 2008-11-14].
  3. Wikimedia partners and hosts (ang.). Meta. [dostęp 2008-11-14].
  4. Wikimedia Netherlands 2007: wiki i edukacja. Wikinews, 31 października 2007. [dostęp 2008-11-14].

Linki zewnętrzne