Uwaga
Serwis Wedamedia jest stroną firmową Grupy Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Larry Sanger

Z Wedamedia, wedukacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:Biogram infobox Larry Sanger, właśc. Lawrence Mark Sanger, (ur. 16 lipca 1968 w Bellevue) – amerykański filozof, który wspólnie z Jimmym Walesem jest uznawany za założyciela Wikipedii[uwaga 1]. Był również redaktorem naczelnym Nupedii. Jako etatowy redaktor angielskiej Wikipedii w początkowej fazie jej rozwoju miał znaczący wpływ na jej kształt. Po odejściu z Wikipedii założył Citizendium – odrębny projekt encyklopedii tworzonej online przez wolontariuszy.

Życiorys

Wychowywał się w Anchorage na Alasce. Doktor filozofii, wykładowca epistemologii, etyki i współczesnej filozofii na Ohio State University.

W kwietniu 2010 przesłał do FBI donos na Wikimedia Foundation, że toleruje ona w Wikimedia Commons obrazy przedstawiające „wizualne prezentacje aktów wykorzystywania dzieci”[1].

Uwagi

  1. Jimmy Wales nie zgadza się z tym poglądem. Twierdzi, że Sanger nie jest współtwórcą Wikipedii, a był jedynie jego pracownikiem.

Przypisy

Linki zewnętrzne

Błąd Lua w module „Moduł:Kontrola_autorytatywna”, w linii 787: attempt to index field 'wikibase' (a nil value).