Uwaga
Serwis Wedamedia jest stroną firmową Grupy Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Wedukacja

Z Wedamedia, wedukacja
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wedukacja to pojęcie wprowadzone przez Tomasza Kosińskiego jako główny cel projektów Grupy Wedamedia. Ten neologizm odnosi się do założenia, że praedukacja ludzkości, którą, w różnych kulturach zajmowali się weduni, strażnicy prawdy (pra-wedy) i nauczyciele, to wedukacja, czyli nauczanie oparte na wiedzy o świecie oraz przyrodzie.


 Zobacz też: Lechicon.
Ta strona została utworzona przez naszych Użytkowników i jest artykułem własnym Wedamedii, który może być poddawany edycji i uzupełnieniom, korygowanym przez redaktorów i administratorów serwisu. Jego edycje i autorów można zobaczyć tutaj. Możesz go kopiować i udostępniać z zachowaniem praw autorskich: licencja CC-BY-SA 3.0 oraz GNU FDL